Energiatermelési technológiák
Minden, amit a VRF-rendszerekről tudni akartál
Az üzemi környezetben használt hűtő-, és fűtőrendszerek esetén érthetően jóval magasabb teljesítményre és hatásfokra, ám emellett gazdaságos megoldásokra van szükség. Egy VRF rendszer mindezt egyidejűleg képes biztosítani, ezáltal kiváló alternatívát nyújt a klimatizálás ezen speciális igényeire.
Nézzük meg, hogyan épül fel, és mitől működik ilyen hatékonyan a VRF rendszer!
Fűtési költségek, a nagy összehasonlítás
Mindenki, aki felújításban vagy építkezésben gondolkozik találkozott már azzal a dilemmával, hogy vajon milyen fűtési rendszer lenne a neki legideálisabb. Hőszivattyú, infrafűtés vagy kondenzációs kazán? Esetleg fűtésre optimalizált klíma? Mai blogunk ugyan a fűtési rendszerek összehasonlítását tartalmazza, azonban fontos kiemelni, hogy nagyon-nagyon sok megkötéssel és alapvetéssel együtt. Miért kell megint ilyen bonyolultan leírni egy ilyen probléma megoldását? Bízunk benne, hogy ha végig olvastad, akkor már te is érteni fogod!
Mire figyeljünk a napelmes projektünk kezdetekor?
Egy napelemes rendszer igen összetett és sokszor ijesztő lehet, hogy mi mindenre is van szükség ahhoz, hogy napenergiával tudjuk ellátni az otthonunkat. Mai blogunkban bemutatjuk a napelem rendszer telepítés és vásárlás alapjait, fókuszálva arra, hogy nálunk a Powerie Kft.-nél miként megy a napelemes rendszerek kivitelezése.
Napelem elszámolási módok - A bruttó elszámolás
Napelemes blogsorozatunkat a bruttó elszámolás bemutatásával folytatjuk. Ez lényegében egy újfajta elszámolási mód, amely alapvetően csak 2024. január 1-től lesz alkalmazandó, viszont gyökeres változásokat hozhat. Vágjunk is bele mi az a bruttó elszámolási modell, mielőtt azonban belemerülnél az olvasásba, mindenképpen tekintsd meg korábbi cikkünket a szaldós elszámolásról.
Kötelező minden új ingatlannál a 25 %-os megújuló energia részarány?
UPDATE: 2021 március 11-én módosult határideje a kötelező 25 %-os megújuló részarány új építésű ingatlanok esetében. Az új határidő, 2022. június 30.
2021. január 1-jét követőn csak a közel nulla energiaigényű új ingatlanok kaphatnak használatbavételi engedélyt. Ez azt jelenti, hogy legalább BB energetikai osztályú besorolást kell elérnie és az ingatlannak az energiaigényét legalább 25 % megújuló energiaforrásból fedezik.
2021 a lakástámogatás éve. Minden, amit tudni érdemes az Otthonteremtési programról.
2021 januárjától indult el az eddigi legkedvezőbb lakásfelújítás program. Összesen maximum 3 millió forintos vissza nem térítendő és utólagos elszámolású állami támogatásról van szó, amely a költségek maximum 50 %-át fedezi, valamint a támogatás összegében az anyagköltség és a munkadíj arányának 50-50 %-nak kell lennie. Mi a célja? A fő cél, hogy otthonunkat korszerűbbé és energiahatékonyabbá tegyük különféle felújítási munkákkal és energetikai berendezésekkel.
A tavalyi évben jelentősen visszaesett a világ gázkereslete
2020-ra több mint 3% százalékot csökkent a világ gázkereslete 2019-hez képest, amely kifejezetten jelentősnek tekinthető.
Jó befektetés felvenni hitelt napelemekre és házunk szigetelésére?
Napjainkban az energiahatékonyság egyre nagyobb hangsúlyt kap. Egyrészt a klímaváltozás elleni küzdelemben egy elengedhetetlen eszköz, másrész pedig komoly megtakarításokat is el lehet érni az optimális energiahatékonyság következtében, mivel a nem megfelelő energiahatékonysággal rendelkező energetikai berendezés (klíma, kazán, bojler, hűtő stb.) nagy mennyiségű energia és egyben pénzpazarlást is von maga után. Többek között ez is közrejátszik abban, hogy létrejött ez az új, úgynevezett lakossági energiahatékonysági hitelprogram.