Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Napelemes rendszer

FRISSÍTÉS - Vissza nem térítendő támogatás napelemes rendszerre a Helyreállítási Alapból

2021. 10. 29. 00:00:00

Az Európai Unió által létrehozott Helyreállítási Alap részeként a Magyar Kormány is kiírta a napelemes és fűtési rendszerekhez kapcsolódó pályázatát. Az EU az energiahatékonyság növelését, a megújuló energiaforrások felhasználásának elterjedését és a koronavírus okozta gazdasági fellendülést egyszerre támogatva hozta létre ezt az alapot. A háztartási méretű napelemes rendszerek, valamint energiahatékonyság nagyon fontos minden ország számára, mivel a lakossági energiafogyasztás és energiapazarlás az egyik legnagyobb energetikai probléma a világon.

Mire figyeljünk a napelmes projektünk kezdetekor?

2021. 08. 31. 20:35:05

Egy napelemes rendszer igen összetett és sokszor ijesztő lehet, hogy mi mindenre is van szükség ahhoz, hogy napenergiával tudjuk ellátni az otthonunkat. Mai blogunkban bemutatjuk a napelem rendszer telepítés és vásárlás alapjait, fókuszálva arra, hogy nálunk a Powerie Kft.-nél miként megy a napelemes rendszerek kivitelezése.

Napelem, mint hosszútávú befektetés

2021. 08. 17. 21:12:05

Amikor napjainkban háztartási méretű kiserőművekről beszélünk (háztetőre szerelt napelemkollekció), az egyik legégetőbb kérdés mindig az, hogy megéri-e és milyen gyorsan fog ez megtérülni a napelem telepítés. A mai blogunkban a napelemes rendszerek pénzügyi oldalára kalauzolunk el Titeket, ahol szeretnénk kihangsúlyozni, hogy elsősorban a lakossági fogyasztók számára elérhető megoldásokat vizsgáltuk.

Milyen napelem típusokkal találkozhatunk a piacon és mi különbözteti meg őket?

2021. 07. 27. 07:43:58

A megújuló energiaforrások elterjedésével a napelemes technológia is egyre fejlődik, egyre hatékonyabbá és megfizethetőbbé válik, amelynek eredménye, hogy mára már a lakosság által használt, úgynevezett háztartási méretű kiserőművek is terjedni kezdtek. Ezek lényegében a háztetőre szerelt napelemkollekciót jelentik. A mai blogunkban azt szedtük össze Nektek, hogy amikor különböző napelemekről olvastok, akkor mire is érdemes az egyes fajtáknál figyelni és mi különbözteti meg ezeket.

Miért kell és mi az az inverter?

2021. 07. 13. 08:19:40

Amikor napelemes rendszert, esetleg klíma kültéri egységet szeretnénk vásárolni óhatatlanul is belefutunk az inverter kifejezésbe, de vajon mi is ez az eszköz és mi a feladata a rendszerünkben? Bár, mint írtuk akár a klímák esetében is előfordulhat az inverter szó, ebben a blogbejegyzésben mégis a napelemes rendszerek kontextusában foglalkozunk vele leginkább.

Elhalasztották a bruttó elszámolás bevezetését!

2021. 07. 01. 12:12:28

Korábbi blogbejegyzéseinkben már írtunk arról, hogy  mi az a szaldós elszámolás és mi az a bruttó elszámolás, valamint melyiknek mi az előnye és hátránya. Fontos továbbá tudni, hogy az új otthonteremtési program keretén belül eddig csak a 2021. 06. 30-ig megvalósult (támogatott) napelemes rendszer beruházások kerülhettek szaldós elszámolásba, ezt követően csak bruttó elszámolásba kerülhettek volna.

Napelem elszámolási módok - A bruttó elszámolás

2021. 06. 09. 00:34:40

Napelemes blogsorozatunkat a bruttó elszámolás bemutatásával folytatjuk. Ez lényegében egy újfajta elszámolási mód, amely alapvetően csak 2024. január 1-től lesz alkalmazandó, viszont gyökeres változásokat hozhat. Vágjunk is bele mi az a bruttó elszámolási modell, mielőtt azonban belemerülnél az olvasásba, mindenképpen tekintsd meg korábbi cikkünket a szaldós elszámolásról.

Napelem elszámolási módok - A szaldós elszámolás

2021. 06. 07. 23:30:00

A 2021-es esztendő nem csak a COVID-19 helyzet miatt alakult érdekesen, hanem bizony a napelemes rendszerek piacán is különös dolgokat tapasztalhatunk. A mai cikkünkkel útjára indítjuk azt a sorozatot, ahol mindent megtudhattok a napelemes rendszerekről, illetve azok piacáról és szabályozásáról. Mielőtt belemennénk a technikai részletekbe kezdjük azzal, ami mindenkit a legjobban érdekel, mégpedig a szaldós és a bruttós elszámolási módok összehasonlításával, amelyek közül az első cikkünkben a szaldós elszámolást mutatjuk be.